fbpx
Hore
NAJČASTEJŠIE KLADENÉ OTÁZKY
faq
Pre uchádzačov s dlhodobými pracovnými skúsenosťami z opatrovateľskej/zdravotníckej oblasti a/alebo dobrou znalosťou nemeckého jazyka je doba sprostredkovania vhodnej pracovnej pozície spravidla 2 - 3 dni. Čakacia doba na prácu v značnej miere závisí od Vašich skúseností z oblasti opatrovania a znalosti nemeckého jazyka. V prípade mesačných a 6 týždňových turnusov je čakacia doba dlhšia, niekedy to môže byť až 1 mesiac.
faq
Svojim zamestnancom zabezpečujeme dopravu na miesto výkonu práce prostredníctvom prepravcov (tzv. taxík pre opatrovateľky). Berieme ohľad na osobné preferencie zamestnancov, ak majú svoju obľúbenú prepravnú spoločnosť Je možné cestovať verejnou dopravou ako autobus, alebo vlak, je potrebné však brať do úvahy lokalitu a možnosti dopravenia sa do rodiny zo stanice. Cestovné náklady preplácame vo výške, ktorá je uvedená pri pracovných ponukách, pokiaľ zamestnanec odpracuje celý naplánovaný turnus. Pri skracovaní turnusu rodiny nie v každom prípade prispievajú na cestovné náklady, opatrovateľ/opatrovateľka si časť z nich hradí sama.
faq
Štandardná dĺžka turnusu v Nemecku trvá 2 mesiace. V prípade, že za prácou môžete vycestovať iba na kratší turnus, napríklad 1 mesiac alebo max. 6 týždňov, čakacia doba na takúto pracovnú ponuku môže byť dlhšia, cca. 1 mesiac. Treba však pamätať na to, že aj počet takýchto ponúk s kratšími turnusmi je obmedzený, nakoľko sa jedná len o striedania opatrovateľov/opatrovateliek na pozíciách.
faq
Spoločnosť Solid Care od svojich zamestnancov nevyberá žiadne sprostredkovateľské, administratívne, registračné, ani žiadne iné poplatky.
faq
Pokiaľ ste zatiaľ nepracovali v zahraničí ako opatrovateľ/opatrovateľka, absolvovanie akreditovaného opatrovateľského kurzu a doloženie osvedčenia o ňom je výhodou, nie však podmienkou pre prácu opatrovateľa / opatrovateľky v Nemecku. Nezabudnite, opatrovateľský kurz bez ovládania nemeckého jazyka na komunikatívnej úrovni Vám prácu nezaručí.
faq
Podmienkou je ovládanie nemeckého jazyka na minimálne komunikatívnej úrovni. Pokiaľ si nie ste istí, či spĺňate túto podmienku, môžete nás kedykoľvek kontaktovať za účelom zhodnotenia Vašich jazykových znalostí. Zamestnanec tímu Solid Care Vás preskúša a dostanete okamžitú spätnú väzbu. Pre uchádzačov, ktorí pracujú na zdokonalení svojich komunikačných schopností v nemeckom jazyku, radi poradíme literatúru určenú priamo pre opatrovateľky, alebo výučbový materiál na internete.
faq
Opatrovateľ/opatrovateľka, ktorí cez nás už boli vycestovaní a svoju prácu vykonali bez problémov a sťažností, majú pri sprostredkovaní zamestnania v Solid Care vždy prioritu. To znamená, že im prácu GARANTUJEME. Dlhodobá spolupráca sa v Solid Care veľmi cení, preto sú naši zamestnanci za dlhodobú spoluprácu extra odmenení.
faq
Áno, ponúkame prácu aj na slovenskú živnosť.
faq
Naši zamestnanci pracujú na slovenskú pracovnú zmluvu, alebo prácu vykonávajú na slovenskú živnosť.
faq
Registrácia v Solid Care s.r.o. je nezáväzná a úplne bezplatná. Každý uchádzač, ktorého predstavíme klientovi musí byť kompletne zaregistrovaný prostredníctvom kompletného registračného formulára, ktorý jednoducho vyplníte na našej webstránke. Pre čo najväčšie pohodlie sme pre Vás pripravili viacero možností krátkej registrácie pre prípad, že na kompletnú registráciu nemáte práve čas: - vyplnenie krátkeho registračného formulára na našej FACEBOOK stránke - prostredníctvom kontaktného formulára na našej webstránke - prostredníctvom emailu: registrácia@solidcare.sk Po vyplnení kontaktných a registračných formulárov Vás následne, cez pracovné dni do 24 hodín, bude kontaktovať zamestnanec tímu Solid Care, aby s Vami prešiel Vaše požiadavky a presvedčil sa o úrovni Vašich znalostí nemeckého jazyka. Radi Vás privítame u nás na adrese Bajkalská 9/A, 831 04 Bratislava, kde sa môžete zaregistrovať osobne a dať si s nami šálku kávy alebo čaju. Na osobné stretnutie je potrebné si dopredu dohodnúť termín na telefónnom čísle 0948 366 076.
faq
Registrácia v Solid Care je nezáväzná a úplne bezplatná. Každý uchádzač, ktorého predstavíme klientovi musí byť kompletne zaregistrovaný prostredníctvom kompletného registračného formulára, ktorý jednoducho vyplníte na našej webstránke.
faq
Máme pre Vás pripravených niekoľko možností, ako nás kontaktovať: - telefonická konzultácia počas pracovných dní v čase 9:00 – 17:30 na telefónnych číslach 02/ 2078 7950, 0948 366 076, 0948 118 398. - možnosť kontaktovať nás prostredníctvom emailu: solidcare@solidcare.sk - prostredníctvom kontaktného formulára na našej webstránke - osobná návšteva u nás na adrese: Tomášikova 50/A, 831 04 Bratislava

Nenašli ste odpoveď?

Zavolaje nám alebo nám napíšte a my Vám radi odpovieme!

0948 366 076

solidcare@solidcare.sk

Nenašli ste odpoveď?

Zavolaje nám alebo nám napíšte a my Vám radi odpovieme!

0948 366 076

solidcare@solidcare.sk