fbpx
Hore

5 najčastejších chýb pri registrácií

Registrácia pre prácu opatrovateľky sa vám môže zdať ako zbytočne zdĺhavý a otravný proces, ale je naozaj potrebná. Čím viac a podrobnejších informácií nám pri registrácií poskytnete, tým vhodnejšiu pozíciu pre vás vieme nájsť. Aké sú najčastejšie chyby pri registrácií, ktorým by ste sa mali určite vyvarovať?

1. Fotografia

Fotografia je pri registrácií pre prácu opatrovateľky úplne kľúčová, písali sme o tom už TU. Dobrá fotografia Vás vie predať a zvýši Vám šance na schválenie u rodiny. Priznajme si, každý dáme na prvý dojem a práve Vaša fotografia u rodiny tento prvý dojem vytvára. Rozhodne sa oplatí investovať pár eur do profesionálnej fotky!

2. Úroveň nemčiny

Ja samozrejmé, že keď chcete ísť opatrovať do Nemecka, je potrebné ovládať nemecký jazyk na takej úrovni, aby ste sa aspoň vedeli dohovoriť. Napokon platí to pre akúkoľvek prácu v akejkoľvek krajine. Nie je vhodné riešenie na preskúšanie z nemeckého jazyka dať k telefónu kamarátku, ktorá ovláda nemčinu lepšie. Príde sa na to v lepšom prípade už pri preskúšavaní, v tom horšom pri nástupe ku klientovi. Veľmi často to končí žiadosťou o okamžitú výmenu, pretože klient samozrejme nedostal opatrovateľku s požadovanou znalosťou nemčiny. Ponúkame pozície s rôznymi úrovňami nemčiny, samozrejme dobré znalosti sú lepšie hodnotené, ale na začiatok je lepšie zobrať pozíciu podľa svojich znalostí a postupne sa na pozícií zdokonaľovať.

5 najčastejších chýb pri registrácií

3. Skúsenosti

So skúsenosťami je to podobné ako s nemčinou, nie je dobré si pridávať niečo, s čím skúsenosti nemáte. Jedná sa hlavne o ťažšie zdravotné prípady, kde sú znalosti kľúčové a kde sa skúsenosti nedajú nabrať „za pochodu“, ale je naozaj potrebné vedieť ako s klientom zaobchádzať, aké má potreby a najmä čo nerobiť. Predstavte si, že si objednáte inštalatéra, pretože potrebujete opraviť vodovodný kohútik, ale príde k vám kuchár, ktorý by síce rád robil inštalatéra, pretože vie dobre zarobiť, ale nikdy nevidel francúzsky kľúč. Asi by ste neboli veľmi spokojní s jeho prácou.

4. Zdravotný stav

Často sa stáva, že nám opatrovateľka zamlčí prípadné zdravotné obmedzenia, ktoré jej bránia pri určitých činnostiach pri opatrovaní. Rozhodne nie je dobré sa o takýchto obmedzeniach dozvedieť po prvom týždni na pozícií. Nie je to dobré pre žiadnu zo strán. Opatrovateľka je nespokojná, lebo zo zdravotných dôvodov nemôže pracovať, klient je nespokojný, lebo nedostáva starostlivosť akú požaduje a ku nám do agentúry sa valia sťažnosti zo všetkých strán. Pokiaľ nám opatrovateľka hneď pri registrácií uvedie zdravotné obmedzenia, vždy hľadáme pozíciu s ohľadom na túto skutočnosť.

5 najčastejších chýb pri registrácií

5. Veľa agentúr

Pri snahe o čo najskoršie vycestovanie sa opatrovateľky zaregistrujú do viacerých agentúr a nechajú sa navrhnúť na niekoľko pozícií. Však je to väčšia šanca na úspech. Áno, ale iba jednorazovo. Problém nastáva vtedy, keď opatrovateľku schvália na viacerých pozíciách. Je jasné, že vycestovať môže iba na jednu. A agentúry, kde opatrovateľka na pozíciu aj napriek schváleniu nevycestuje, majú pred sebou ťažkú situáciu ako ju nahradiť. Opatrovateľka sa síce môže radovať, že si mohla vybrať najlepšiu ponuku, ale týmto si zahatala ďalšiu možnú spoluprácu v budúcnosti s agentúrami, kde predtým nevycestovala. Stať sa môže čokoľvek, v jednej agentúre nebude vhodná pozícia a spolupráca s inou už nebude možná. Je preto dôležité pre všetky strany jednať korektne a pred návrhom na ďalšiu pozíciu radšej počkať na vyjadrenie z tej pôvodnej.

O tom, ako by mala agentúra jednať s opatrovateľkami a ako si tú správnu agentúru vybrať sme písali TU.

Zaregistrujte sa u nás pre prácu opatrovateľky v Nemecku a naši zamestnanci vás veľmi radi oboznámia so všetkými podmienkami spolupráca a prevedú vás celým registračným procesom.

Zdieľajte:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.