fbpx
Hore

Skúsenosti opatrovateliek s našou agentúrou Solid Care

Zvažujete prácu v zahraničí? Ak áno, výber správnej agentúry je veľmi dôležitý. Vždy hovoríme, že ide o vzájomnú dôveru. Vzťahy sa ale budujú postupne a preto sme pre Vás pripravili interview s dvomi opatrovateľkami na tému sprostredkovania práce u nás. Dočítate sa akým procesom si u nás prešli a aká je ich spokojnosť s našou agentúrou.

Na úvod by nás zaujímalo, kde ste sa o nás dozvedeli?

Pani Sylvia: Hľadala som si prácu opatrovateľky a nepoznala som žiadnu agentúru. Išla som preto na internet a do vyhľadávača som zadala opatrovanie v Nemecku. Vybiehali na mňa rôzne reklamy a náhodou som klikla na vašu facebook stránku ako na prvú a odtiaľ som sa dostala na váš web. Tá sa mi zapáčila, bola prehľadná, všimla som si registračný formulár a tiež som si hneď vedela pozerať aktuálne pracovné ponuky.

Pani Anna: Odišla som do dôchodku, ešte predtým som si spravila opatrovateľský kurz. Viac-menej som bola rozhodnutá, že na dôchodku chcem ešte pracovať ako opatrovateľka. Hľadala som agentúru na internete a zaujal ma názov vašej spoločnosti. Solidcare. Hneď som si pozerala ponuky na vašej webovej stránke.

Mali ste už predtým, ako ste nás oslovili skúsenosti s opatrovaním? Ak áno, kde? Koľko rokov?

Pani Sylvia: Už je to 7 rokov čo moja krstná mama opatrovala v Rakúsku, mala tam veľmi dobrú rodinu ale tiež začala mať zdravotné problémy. Nechcela prísť o túto prácu, tak ma zavolala, aby som jej na čas pomohla. Išla som iba na záskok, nakoniec som zostala 6 mesiacov.

Ešte predtým som chvíľku žila v Rakúsku, približne 3 roky, nemecky som komunikovala ale minimálne, viac som sa dorozumievala anglicky. Preto na začiatku opatrovania som mala trochu problém s komunikáciou. Ale všetko sa dá, keď sa chce. Veľa som rozumela a každým dňom som sa zlepšovala aj v rozprávaní.

Pani Anna: S opatrovaním seniorov som nemala veľmi skúsenosť, pracovala som totiž v rodine v Amerike. Starala som sa tam o deti a neskôr som sa starala o jednu staršiu ležiacu pani. Skúsenosti so staršími ľuďmi som mala hlavne z domáceho prostredia, starala som sa o rodinného príslušníka.

Pamätáte sa ešte na registráciu u nás? Ako prebiehala?

Pani Sylvia: Na vašej stránke som si vypísala registračný formulár. Nebolo to nič zložité. Zaujímali ma predovšetkým ponuky práce.

Pani Anna: Na registráciu si už veľmi nespomínam, vyplnila som štandardné otázky vo formulári.

 

registrácia Solid Care

V Solid Care sa Vám vždy snažíme násť klienta podľa Vašich požiadaviek.

Áno, presne tak ako píšete, nebolo to nič komplikované, vypísal sa formulár s jednoduchými otázkami, na väčšinu ste odpovedali áno/nie, poslali ste nám fotografiu a Váš profil sme vedeli promptne zaslať na pozíciu o ktorú ste mali záujem.

Pani Sylvia: Áno, mňa zaujala ponuka k pánovi, ktorý hovorí česky. Reagovala som na túto ponuku. Veľmi jednoducho sa na ňu dalo na vašej stránke kliknúť a hneď mi volali vaše kolegyne. Bola som spokojná, že ste sa mi ozvali. Verila som si, že aj keď mám len základnú nemčinu, že takúto pozíciu zvládnem. Som taký typ človeka, rada idem do nových vecí a nebojím sa, viem sa adaptovať a vedela som, že aj jazykové znalosti sa časom u mňa zlepšia.

Pani Anna: Nechala som si posielať na svoj email vaše aktuálne ponuky práce a pamätám si, že mi vybehlo asi 6 nových ponúk. Prezerala som si ich a jedna sa mi zapáčila a hneď sme si volali s náborovým oddelením.

Pred nástupom na každú pozíciu, je nutné, aby ste si našli vhodnú rodinu. Boli ste spokojná s našim náborovým tímom?

Pani Sylvia: Nemôžem povedať nič zlé. V agenturách sa vraj robí všeličo, treba si dávať pozor, ale ako sa hovorí: ,,neskúsiš, nevieš. U vás som ale spokojná, komunikácia je perfektná, ste promptné, dostávam úplné informácie a snažíte sa výjsť v ústrety. Pracujem s vami už vyše roka a zatiaľ som inú agentúru ani neskúšala. Nemala som ani veľmi dôvod.

Veľmi si cením, že kolegyne sa snažia ma nasmerovať aj čo sa výberu rodiny týka. Už zistili aký som typ človeka a tak mi vedia narovinu povedať, či je daná pozícia pre mňa vhodná vzhľadom k povahe klienta. Tiež sa snažia napasovať mi čo najlepšie pozíciu dátumovo aj platovo. Dokonca aj keď ide o úplne novú rodinu z vašej strany, dievčatá prihliadajú na moje kritéria ako sa len dá.

Pani Anna: Nechcem vás veľmi prechváliť, ale som nadmieru spokojná. Vaše kolegyne sú veľmi starostlivé a snažia sa pre mňa vždy nájsť vhodnú rodinu.

To sme radi.  Takže po vyhľadaní správnej pozície ste boli informovaná o tom, že Váš profil putuje na schválenie do Nemecka. Ako dlho trvalo, kým sa Vám kolegyne ozvali s odpoveďou, či a kedy vycestujete?

Pani Sylvia: Všetko trvá relatívne krátko. Nikdy som nemusela zisťovať ja sama, čo sa deje. Vaše kolegyne dajú vedieť aj to, že ešte nemajú odpoveď od rodiny.

Pani Anna: Nikdy som dlho nečakala. Vôbec som nevnímala, že by som vôbec čakala. Nepripadalo mi to zdĺhavé, všetko šlo hladko.

A čo sa dialo potom ako ste sa dozvedeli, že vycestujete?

Pani Sylvia: po schválení som bola v kontakte s kolegyňou, ktorá mi objednala dopravu a dala mi inštrukcie, kedy po mňa príde dopravca atď. Hneď po príchode do rodiny mi volala, či som docestovala, koľko trvala cesta a aká bola. Tiež mi volala asi po 2 alebo 3 dňoch, či je v rodine všetko v poriadku a myslím, že mi volala zase o týždeň. Veľmi si cením, že keď som mala nejakú pripomienku, tak ste ju išli riešiť s nemeckou agentúrou a tiež ma informovali o aktuálnom stave.

Pani Anna: vaša kolegyňa mi volala a objednala mi dopravu. Tu mi žiaľ trochu vadila dlhšia cesta, ale nie vždy všetko výjde. Zvládla som to a hlavne ste mi hneď po príchode do rodiny volali. Všetko máte zaznamenané, kedy som prišla, koľko trvala cesta a tiež ste mi volali po príchode na Slovensko. Čo som ale veľmi ocenila, bola situácia, kedy sa kolegyňa na servise postarala o to, aby som šla na inú pozíciu, do inej rodiny. Žiaľ, nevedela som zostať pri jednom pánovi. Bola som vtedy po operácii ramena a on mi veľmi triasol rukou. Do 2-3 dní som už mala novú rodinu. Páči sa mi, že mi zavolajú vaše dievčatá každý týždeň, ako sa mám.

 

opatrovatelka Solid Care 2

Najväčšia odmena pre nás je, keď je naša opatrovateľka u klienta spokojná, dobre vychádza s rodinou a všetky strany majú zo spolupráce radosť.

Máte pravdu, naše kolegyne zo servisu, sú tu vždy pre naše opatrovateľky, ktorým objednávajú dopravu, ale sú tu pre nich aj počas ich pobytu u klienta v Nemecku. Aké sú Vaše skúsenosti s rodinami, ktoré sme Vám sprostredkovali? Zodpovedal zdravotný stav klienta tomu, o čom sme sa pred ochodom bavili?

Pani Sylvia: Áno popis zodpovedal realite. Bola som v rodine, kde sa pánovi zhoršil stav. K nemu som sa už nevrátila. Ale jeho syn, aj celá rodina boli veľmi zlatí. V ďaľšej rodine som zostala dobrovoľne dlhšie ako 2 mesiace, tam sa aj vraciam. Som veľmi spokojná s tým, že pokiaľ idem do úplne novej rodiny, snažíte sa mi skrátiť turnus na 6 týždňov.

Pani Anna: ja som bola vždy spokojná. Ale každý vnímáme veci inak. Viete, som bývalá učiteľka a keď som dávala deťom písať slohovú prácu na určitú tému, každý ju spracoval inak. Z môjho pohľadu som bola len v príjemných rodinách.

Častokrát sa stáva, že sa stav klienta zmení náhle, nie kvôli tomu, žeby agentúra chcela stav zamlčať, ale skôr o ňom nebola informovaná. Stala sa Vám aj takáto situácia?

Pani Anna: Raz sa mi stalo, bola som pri pánovi, ktorému sa zhoršil stav. Nechcel sa liečiť. Nakoniec zomrel a bola to pre mňa nová skúsenosť. Ostala som ešte pri jeho manželke na jeden mesiac. Pri senioroch s tým ale treba počítať, že stav sa môže zmeniť aj zo dňa na deň.

Ako hodnotíte proces sprostredkovania práce u nás? Ak by ste ho mali obodovať na stupnici od 1-10. Samozrejme 1 bod je málá spokojnosť a 10 bodov je veľká spokojnosť.

Pani Sylvia: 12 bodov z 10. Asi to znie až neuveriteľne, ale som s vami veľmi spokojná. Vidím ako sa snažíte, výplata je vždy na čas, snažíte sa mi vyhovieť aj s mojimi kritériami na rodinu.

Pani Anna: Ja by som vám dala 10 bodov. Prečo nie, naozaj nemám zlú skúsenosť, mala som len dobré rodiny. A ste výborný tím a dobrá agentúra.

Na záver ešte toľko, že náš tím privíta vždy a rád akékoľvek podnety, zlepšováky a iné dobré rady a nápady, aby bol proces sprostredkovania práce u nás, čo najjednoduchší.

ZAREGISTRUJTE SA U NÁS AJ VY!

 

Zdieľajte:

Jedna odpoveď na “Skúsenosti opatrovateliek s našou agentúrou Solid Care”

  1. AIGUL LUPTAK píše:

    Dobrý deň. Hľadala som na internetu opatrovanie v Nemecku. Vybehla na mňa vaša stránka. Tak som tu. Teraz sa učím na opatrovateľskom kurzu a ako skončím koncom februára chcela by som robiť cez vašu agentúru. Som Kazaška z Kazachstanu, na Slovensko som pomalý už 2 roky, som vydatá za Slováka. Skúsenosti so staršími ľuďmi som mala z domáceho prostredia, starala som sa o starej svokre a občas o ujo vo svojej rodine. Nemčinu učila som v škole, ale veľa nepamätám. Myslím že ja to zvládnem.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.