fbpx
Hore

Ako vybrať darček pre opatrovanú osobu?

Vianoce nám už klopú na dvere a ak ešte stále uvažujete, čo kúpiť opatrovanej osobe pod stromček, máme pre vás pár tipov.

Kupujte podľa záľub

Hoci vašou povinnosťou nie je dávať opatrovanej osobe darčeky, ide o veľmi milé gesto, ktoré len utuží vzájomné dobré vzťahy. Nemusí pri tom ísť o žiadne honosné darčeky, postačí aj drobnosť, ktorú dávate od srdca. Ako vybrať ten najlepší darček? Ako opatrovateľka určite viete, aké má senior záľuby, čo robí vo voľnom čase a čo ho zaujíma. Vášnivých čitateľov určite poteší dobrá kniha, zanietených krížovkárov zas séria krížoviek, osemsmeroviek či sudoku. Vhodným darčekom pre staršieho človeka je aj teplá deka, papuče, šál, čiapka alebo rukavice na prechádzky v chladnom počasí. Mnohé ženy majú aj v staršom veku rady kvety či estetické doplnky, preto sa potešia vianočnej ruži alebo vonnej sviečke. Mnohí seniori radi spomínajú a pozerajú si fotky. Ak ich majú uložené len v krabici, poteší aj pekný fotoalbum alebo fotorámiky, do ktorých by si mohli fotografie založiť. Pre aktívnych záhradkárov je vhodné náradie do záhradky ako napr. rukavice alebo záhradné nožnice.

Vlastnoručne pripravený darček

Ak máte dostatok času a kreativity, môžete darček aj vlastnoručne pripraviť. Takéto darčeky sú o to vzácnejšie, že venujete čas a energiu, ktoré sú mnohokrát príznačnejšie ako peniaze. Čo tak napiecť vianočné pečivo? Môžete ho uložiť do plechovej krabice s vianočnou tematikou, previazať mašľou, pridať kartičku s prianím krásnych sviatkov a skvelý darček je na svete! Ak dokážete štrikovať, vyšívať alebo háčkovať, môžete darovať pekný obrus, obraz na stenu, ozdobné dečky, sveter, ponožky, sveter alebo šál.

  Aj jednoduchá vlasnoručne pripravená maličkosť poteší.

Inšpirujte sa na vianočných trhoch

Pekný vianočný darček môžete kúpiť aj na vianočných trhoch, či už slovenských alebo nemeckých. Ak kúpite niečo typicky slovenské, nezabudnite spomenúť aj naše tradície a zvyky počas slávenia sviatkov. Pre opatrovanú osobu to bude určite zaujímavé. Na vianočných trhoch zoženiete naozaj všeličo – peknú keramiku, doplnky a kuchynský riad, sviečky, betlehemy, ozdoby na stromček a mnohé ďalšie. Ak chcete opatrovanej osobe a jej rodine priblížiť krásy Slovenska, môžete darovať aj kalendár s prírodnými krásami a historickými pamiatkami.

Zdieľajte:

Jedna odpoveď na “Ako vybrať darček pre opatrovanú osobu?”

  1. DENISA píše:

    Na vianoce sa Nikdy ale v skutku Nikdy derajuju predmety ostreho predmetu (noz, noznice…. A ine… prinasa to do vztahov rozpory a ani plamen, zapalovace sviecky) hrozi vyhasnutiu vztahu .. A to Niesu POVERY..

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.