fbpx
Hore

Chcete volať domov? Voláme v Nemecku na rozličné spôsoby.

Pri cestách do zahraničia je dôležitejšie ako inokedy ostať v spojení so svojimi blízkymi, rodinou, priateľmi. Našťastie 21. storočie už ponúka oveľa viac možností ako zostať v kontakte bez toho, aby Vás bolelo zápästie od písania papierových listov. Vďaka mobilným technológiám a internetu môžeme byť v dosahu kedykoľvek a kdekoľvek. Prinášame krátky prehľad, ako je to najjednoduchšie z Nemecka.

Roaming

Ak sa rozhodnete používať počas pobytu v Nemecku slovenskú SIM kartu, aktivujte si službu roaming u vášho operátora. Ceny záležia od typu paušálu, poprípade kreditu. Tu je krátky prehľad:

O2 Slovensko 

O2 ponúka pre program O2 paušál volania v zahraničí za 10 centov za minútu a bezplatné SMS, pre O2 fér, je to trošku drahšie, 13 centov za minútu a 6 centov za SMS a pre O2 moja firma cena sa pohybuje v rozmedzí 6 až 12 centov za minútu v závislosti od počtu prevolaných minút, SMS taktiež za 6 centov a pri všetkých programoch jedna MMS stojí 25 centov.

Telekom Slovensko

Operátor Telekom rozlišuje Easy roaming a Happy roaming. Happy roaming poskytuje odchádzajúce, prichádzajúce hovory aj SMS za 13 centov a MMS za približne 40 centov. Easy roaming odchádzajúce hovory z Nemecka účtuje za 23 centov a prichádzajúce za 6 centov, SMS za 7 centov a MMS stojí 24. Krajiny sú rozdelené do štyroch zón a za volanie medzi rôznymi zónami sú príplatky naviac, preto si dobre pozrite do akej zóny patrí krajina (ak to nie je Slovensko alebo Nemecko) kam sa chcete dovolať.

Orange Slovensko

V Orange sa taktiež ceny odchádzajúcich a prichádzajúcich volaní líšia. Odchádzajúce sú za  23 centov a prichádzajúce za 6, SMS stojí vyše 7 centov a prenos dát je 24 centov za 1 MB.

Pri telefonovaní v Nemecku alebo do Nemecka nezabudnite na predvoľbu 0049 alebo +49, na Slovensko 00421 alebo +421. Každopádne, keďže cenníky sa zvyknú meniť, nezabudnite pred odchodom kontaktovať svojho operátora a overte si aktuálne ceny, aby Vás na faktúre nečakalo nemilé prekvapenie.

Mobilní operátori v Nemecku

V Nemecku si môžete vybrať medzi viacerými operátormi:

O2 (info: www.o2online.de)

BASE (www.base.de)

T-Mobile (www.t-mobile.de)

Vodafone (http://www.vodafone.de/)

Debitel (www.mobilcom-debitel.de)

E plus (www.eplus.de)

Samozrejme v ponuke sú aj virtuálni operátori, ktorí prenajímajú sieť už od spomenutých spoločností:

Tchibo-Mobil (www.tchibo.de)

ALDI-Mobil (www.medionmobile.de)

Simyo (www.simyo.de)

Blau (www.blau.de)

Klarmobil (www.klarmobil.de)

Penny plus (www.pennymobil.de)

Nemeckú SIM kartu si zaobstaráte jednoducho v každom obchode s mobilmi aj v bežných obchodoch, tie si potom musíte cez internet aktivovať, pretože na rozdiel od Slovenska je na kúpu SIM kariet potrebné uviesť osobné údaje alebo predložiť občiansky preukaz. Cenovo sú lacnejší virtuálni operátori, no majú aj menej kvalitné služby, treba si dať pozor na drobné detaily v ich službách, pretože napr. SMS a volania do zahraničia môžu byť niekoľkonásobne predražené, zlé skúsenosti sú aj so zákazníckou podporou, ak máte možnosť informujte sa v rodine, u známych alebo na internetových fórach ohľadom skúsenosti s nimi. Ak sa chcete vyhnúť prípadným problémom alebo nejasnostiam v službách, jednoznačne siahnite po oficiálnych operátoroch ako je T-Mobile, ktorý má síce najdrahšie sadzby, no najkvalitnejšie služby a jednanie. Orientačne cena hovoru v Nemecku aj do zahraničia stojí od 20 centov za minútu, SMS pošlete od 15 centov, niektoré ponuky môžu byť aj výhodnejšie.

Internet

 

Internet do počítača sa odporúča cez USB-surfstick, keďže na zavedenie internetu sa dlho čaká, alebo je potrebné mať paušál pevnej linky, minimálne telefónnu zásuvku (ak by ste mali predsa záujem: kliknite sem ), poprípade platiť si káblovú televíziu (kliknite sem). Satelitné pripojenie je pomerne nákladné (http://www.filiago.de/). Ak sa vám vybavovať pripojenie nechce, alebo nemáte možnosť, na tejto stránke nájdete zoznam miest, kde sa bezplatne pripojíte k WIFI sieti: http://www.hotspot-locations.de/. V prípade, že sa Vám na internet podarí pripojiť, môžete si užívať kontakt s domovom bez akýchkoľvek iných poplatkov ako poplatok za internetové služby, cez nespočet komunikačných kanálov ako Skype, sociálne siete, email a pod., ktoré internet ponúka. Samozrejme, podmienka je, že k internetu musí byť pripojená aj druhá strana.

Dôležité kontakty

110 – polícia

112 – jednotné celoeurópske tiesňové číslo

11833 – informácie o telefónnych číslach

115 – všeobecná bezplatná úradná infolinka

http://www.verkehrsinfo.de/ – informácie o doprave v celom Nemecku

Slovenské veľvyslanectvo:

telefón – +49 3088926200

pohotovostný mobilný telefón – 0049 171 746 55 25

e-mail – emb.berlin@mzv.sk

web – www.mzv.sk/berlin

Zdieľajte:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.