fbpx
Hore

Čo si zbaliť, keď idem opatrovať?

Cestujete opatrovať do zahraničia, batožinu máte už skoro zbalenú a zúfate, či ste na niečo nezabudli? V Solid Care sme pre vás pripravili zoznam desiatich vecí, ktoré si určite nezabudnite zobrať so sebou. A pribalili sme aj jednu bonusovú. Veríme, že zoznam pomôže aj začiatočníkom v cestovaní za opatrovaním, ale aj tým skúsenejším, ktorí chodia opatrovať do zahraničia pravidelne.

Osobné doklady

Doklady sú priorita číslo jedna, na čo pri balení nezabudnúť. Občiansky preukaz, prípadne pas, vodičský preukaz a európsku kartu zdravotného poistenia si zbaľte ako prvé, pri dokončení balenia skontrolujte, či ste si ich naozaj zabalili. A ešte raz pred odchodom z domu. Pre istotu.

Telefón

Určite nie je nič horšie, ako keď sa potrebujete súrne s niekým spojiť a nemáte pri sebe telefón.

Roaming

Roaming už operátori ponúkajú ako štandardnú službu, pokiaľ ste však dávnejšie neboli v zahraničí, určite si choďte k operátorovi overiť, či ho máte aktívny.

Nabíjačky

Poznáte to, práve keď nejaké elektrické zariadenie najviac potrebujete, je zvyčajne vybité. Nezabudnite si preto pribaliť nabíjačky ku všetkým zariadeniam, ktoré si so sebou beriete, či už je to mobilný telefón, tablet, notebook, alebo aj elektrická zubná kefka, alebo holiaci strojček.

Telefónne čísla na známych a agentúru mimo telefónu

Určite si napíšte dôležité telefónne čísla niekam mimo telefónu, napríklad do diára, alebo len tak na papier, aby sa vám nestalo, že sa v krízovej situácií nebudete mať komu dovolať, lebo telefón bude vybitý, prípadne ho nebudete mať so sebou a vy neviete telefónne číslo. Odporúčame si takto zapísať číslo na rodinných príslušníkov, či už vašich, ale aj na rodinu klienta, známych, na ktorých sa môžete spoľahnúť, ale aj na vašu agentúru.

8d6cc5_604cafb589ac45e09c013376b043829a

Hotovosť

Ako sa hovorí, s Visou môžete platiť na väčšine miest, hotovosť však platí všade. Vyhnite sa poplatkom za výber z bankomatu v zahraničí a zoberte si nejakú hotovosť so sebou.

Platobná karta

Určite si zoberte platobnú kartu a pokiaľ máte možnosť, tak ňou plaťte. Väčšina slovenských bánk za to neúčtuje poplatky, hotovosť si šetrite na situácie, kedy kartou nebudete môcť platiť. Pokiaľ máte v domácnosti iba jeden účet, v každej banke si viete vybaviť k tomuto účtu viac platobných kariet, aby ste mali jednu so sebou a ďalšia ostala doma pre rodinných príslušníkov.

Slovník

Slovensko-nemecký a nemecko-slovenský slovník sa pri opatrovaní vždy zíde. Aj keď nemčinu ovládate na dobrej úrovni, vždy vás môže prekvapiť slovíčko, ktoré ste ešte nepočuli. Nenechajte sa zaskočiť!

Zdravotné pomôcky

Ak používate okuliare, aj keď možno iba na čítanie, nemali by ostať doma. Pokiaľ trpíte alergiami, alebo nejakými chronickými chorobami a užívate pravidelne lieky, zoberte si množstvo, ktoré vám pokryje nie len celú dĺžku plánovaného pobytu, ale ešte aj nejaký čas naviac. Nikdy neviete, pokiaľ sa vám u klienta zapáči a budete chcieť ostať dlhšie, nebudete sa musieť obmedzovať práve nedostatkom liekov.

Laptop

Ak máte notebook, nezaškodí si ho zobrať so sebou, aj keď v rodine nie je internetové pripojenie. Môžete si dodatočne zakúpiť internet na USB, alebo s klientom tráviť príjemné chvíle pri prezeraní fotografií vašej rodiny, prípadne dovolenky. Nezabudnite však na nabíjačku!

Dobrá nálada a pozitívny prístup

Tento bonus do batožiny nezbalíte, je však nemenej dôležitý. S dobrou náladou a pozitívnym prístupom pri opatrovaní si jednoduchšie nájdete cestu ku klientovi, ako aj jeho rodinným príslušníkom.

Tento zoznam sme v Solid Care pre vás pripravili aj v podobe dokumentu vo formáte PDF, ktorý si môžete jednoducho stiahnuť, vytlačiť, vyplniť a zobrať so sebou!

Zoznam na stiahnutie

Zdieľajte:

3 odpovede na “Čo si zbaliť, keď idem opatrovať?”

  1. Katarina Domonji Đarmocki píše:

    Tak som si mislela to sa tie veci bez ktorih sa dnes nemože

  2. Jarmila píše:

    Ďakujem za úplne super zoznam vecí ktoré sú fakt potrebné ☺️

  3. Veronika píše:

    Děkuji mockrát za krásný a přehledný seznam

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.