fbpx
Hore

Deň matiek sa týka aj seniorov

Na 8. mája pripadá jeden z najkrajších sviatkov na svete, ktorý sa týka každého z nás bez rozdielu veku či pohlavia, pretože každý máme mamu. Deň matiek je špeciálny čas, kedy môžeme poďakovať našim mamám za lásku, pochopenie a starostlivosť, ktorú nám prejavujú napriek tomu, že ich veľakrát nahneváme a zarmútime. 

Mama je len jedna

Mama je pre dieťa najdôležitejšou osobou v živote a významné postavenie nestráca ani vtedy, keď dieťa vyrastie. Často až vtedy, keď sa nám narodia vlastné deti pochopíme, čo všetko pre nás mamy obetovali a čo všetko urobili len aby sme boli šťastní, spokojní a aby nám nič nechýbalo. Mama je ako bezpečný prístav, do ktorého sa môžeme uchýliť pred búrkou a rozbúreným morom aj dávno potom, ako vyrastieme a založíme si vlastné rodiny. Mamy nám darovali to najcennejšie – život, a preto by sme ich mali ctiť a ľúbiť až do posledného dňa.

Mamy a staré mamy

Deň matiek sa netýka len našich mám, ale oslavujú ho aj staré mamy a babky. Na prázdniny u babky či opatrovanie, kým boli rodičia v práci, si určite s láskou spomína každé dieťa. Staré mamy sú totiž k deťom zhovievavejšie, nie sú také prísne ako rodičia a keďže sú väčšinou na dôchodku, majú na vnúčatá dostatok času.

 Staré mamy radi spomínajú a vnúčatá sú vďační poslucháči.

Deň veľkých spomienok

Väčšina seniorov sa so svojimi mamami môže stretnúť už len v spomienkach, to však neznamená, že tento deň pre nich nie je dôležitý. Určite si radi zaspomínajú na detstvo, poprezerajú staré fotografie a porozprávajú o príhodách, ktoré zažili so svojimi rodičmi. Určite sa tiež nevyhnú spomienkam na vlastné deti, ako sa o ne starali a vychovávali ich, na ich prvé úspechy i sklamania. Deň matiek je skvelou príležitosťou na cestu do rodinnej histórie a upevnenie vzájomných vzťahov.

 Mamy veľmi ocenia spoločne strávený čas s dospelým „dieťaťom“.

Ako si uctiť mamy a staré mamy?

Ak chcete potešiť mamu alebo starú mamu, nemusíte premýšľať nad drahými darčekmi. Veľakrát najväčšiu radosť urobí len obyčajné poďakovanie a uistenie, že aj keď sme už dospelí, stále ju potrebujeme a vždy bude mať v našom srdci dôležité miesto. Kyticou kvetov, bonboniérou či pozvaním do dobrej reštaurácie však nič nepokazíte.

Zdieľajte:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.